Поради

Виживаємо до зарплати, декілька порад

Скоріш за все, вам доводилось у житті опинятися в ситуації, коли за декілька днів до зарплати (ну буквально в переддень) у вас закінчилися усі гроші. Що ж робити? Виручити вас в подібний ситуації може лише домашній облік фінансів. Планування і подальше дотримання сімейного бюджету (чи то в екселі, чи то в онлайн бюджетниках, чи на листочку, чи будь-де – головне щоб ви вели цей бюджетний облік фінансів сім’ї). Проведіть експеримент – декілька місяців ведіть облік витрат. Я пробував це робити. В середньому в місяць виходить 15-25%! Це дуже великий показник! Всі великі фінансисти пишуть, що ведення такого обліку допомагає скоротити витрати на 20%! Спробуйте і ви – одразу помітите скільки переваг отримаєте.

Ви ж бажаєте краще контролювати витрати, які кожного дня втікають у вас чи вашої сім’ї. Виділіть суму на місяць, так званих повсякденних витрат, тобто сума яку ви витрачаєте в місяць. Далі поділіть її на кількість днів (підказка, 30 чи 31, якщо лютий не рахуємо 🙂 ) В результаті, ми визначимо суму, яку можна тратити кожного дня. Якщо десь випадково ви витратили суму більше чим запланували, наступного дня варто “затягнути пасок” та зменшити витрати. Ну для прикладу ви сьогодні з друзями випили бааагато пива (а зовсім не планували), то краще на наступний день посидіти вдома ввечері (і жінку не нервуєте, і гроші економите). Варто відновлювати той баланс, що сума ваша місячна – була рівно такою, яку ви визначили.

Але знову ж таки, не треба економити на всьому підряд – звичайно що це не правильно. Ніколи не економте на речах, яку я називаю тріада – то до нічого хорошого не призведе. Отже тріада:

– освіта
– відпочинок
– повноцінне харчування

Освіта – як головний чинник розвитку та саморозвитку людини. Інвестуйте в себе, не потрібно економити на якісній освіті (підкреслюю якісній).
Відпочинок – заслужений. ви багато працюєте (чесно, справді багато, пожалійте себе). Ви заслужили на відпочинок. Сходіть на вихідні в кіно, а літом поїдьте на море або в гори.
Повноцінне харчування – тут немає про що говорити. Не буде повноцінного харчування, буде четвертий пункт – здоров’я.

Ну еще на счет отдыха. Прыжок с парашютом – очень увлекательное занятие. Правда не каждый сможет себя перебороть и сесть в самолет. Но думаю, в этом нет ничего страшного, если вы прыгаете с друзьями, которым также страшно, как вам 🙂

Считаю, что прыжки с парашютом должен совершить каждый человек, хотя бы раз в жизни!

Аналізуйте періодично свій сімейний бюджет, адже 100% там є речі, від яких можна відмовитися. Наприклад? Наприклад сигарети. 20 гривень коту під хвіст, для здоров’я користі нуль, лише втрати. Плюс запальнички періодично купувати. Жесть, одним словом. Або більше ходіть пішком, а не їздіть на маршрутці. Цікаво також дуже. Деколи глянувши в той сімейний бюджетник, можна зробити неочікувані відкриття, з’ясувавши, що ви витрачаєте на речі, без яких можете обійтися шалені гроші. в результаті, ви самі внесете корективи і будете вдосконалювати бюджет сім’ї або особистий.

Leave a Comment

Before you submit form:
Human test by Not Captcha