Інше

Як привчити дитину до ложки і чашки

Що раніше ви привчите малюка до ложки, то краще. Вже з перших днів він знайомиться з нею, висмоктуючи з неї воду і чай. По-справжньому він вчиться їсти з ложки тоді, коли починають годувати кашо-подібною їжею. Ви прикладаєте ложку нижньої губи і в той момент, коли він готовий всмоктати її вміст (їжі повинно бути небагато), вводити ложку в рот, але неглибоко – що не виникла блювота.
Злегка піднімаєте ложку вгору і даєте їжі зісковзнути з ложки. Поступово кількість їжі збільшуєте, а ложку вводите в рот глибше. Незабаром ваш малюк засвоїть, що коли ложку підносять до рота, його треба відкрити, язичок притиснути вниз, а після того, як ложку прибрали, закрити рот. На засвоєння цієї істини у малюків йде від декількох днів до декількох тижнів.
Годуючи з ложки, будьте обережні. Один неправильний рух, і у дитини з’являться неприємні відчуття, надовго виникне антипатія до неї. Можна давати пити малюкові з перших місяців і з чашки, але цьому його треба вчити поступово. Стежте за тим, щоб у рот малюкові не потрапляло багато рідини, для цього наливайте в чашку на один-два ковтки.
Заохочуйте акуратність малюка в їжі, його самостійність. Коли дитина вже сидить, учіть її притримувати чашку, до року вона питиме з неї самостійно. Привчайте малюка їсти кусочки хліба, печива, шматочки фруктів і овочів. Самостійність малюка за їжею піднімає йому настрій, покращує апетит.

Акуратність дитини починається з вашої акуратності. Стіл, за яким годують малюка, повинен бути чистим: пролилося що-небудь на нього – витріть, не чекаючи кінця годування. До року дитина звикає до того, що за стіл сідають з чистими руками, губи витирають серветкою, що під час їжі не можна вставати з-за столу, грати, лізти руками в тарілку.

One Comment
  1. а мій малий їсть з ложки! привчали по тих порадах, які описані в замітці! треба привчити малюка до ложки з маленького віку – так лекше…. ну і ми кормимо не металевими ложками, і не пластиковими, а такі маленькі картонні (ну то не картонн, біоложка така) – дитинка не зачепить ротовою порожниною нічого!

Leave a Comment

Before you submit form:
Human test by Not Captcha