Цікаве

Хвилясті папуги

хвилясті попугаї

Сьогодні хочу розповісти про моїх пірнатих друзів . У мене вдома живуть хвилясті попугаї, одного мені подарували на День Народження, другого докупили до пари. Приблизно три тижні назад вони отримали поповнення: 8 пташенят. На превеликий жаль з різних причин їх залишилося 4. Була б моя воля я би усіх залишив у себе, але розумію, що це нереально. Пташки дуже галасливі і буває таке, що вночі розбудять. Мені вже доводилося не раз вислуховувати від батьків щоб я їх відав комусь по швидше, їх не цікавило, що попугаї ще не вміють їсти самі 🙂

Трохи розповім хронологію розмножування 🙂

Для самки потрібно було збудувати хатинку, де вона б змогла відкладати яйця. Це я і зробив з татом, насипали в хатинку тирси та прикріпили її з зовнішнього боку клітки (щоб не займала місця). Через деякий час майбутня мама, почала заглядати в клітку, освоювати її та перекидати тирсу на свій манер. Невдовзі вона знесла перше яйце, але не сідала на нього. Хвилясті папуги несуться через день, і самка сідає на яйце, лише коли їх буде мінімум два. По ідеї самка має сидіти на щойно вилуплених пташенятах та зігрівати їх ,але так як малих було 8, самець не встигав сам всіх годувати, тому не рідко двоє батьків літали в “кормушку” та назад, щоб нагодувати галасливе потомство. Як я вже казав залишилося малих (ну зараз вони вже не такі й малі) четверо: трьох задушили (різниця між папугами у віці була тиждень – півтора, в такому тісному середовищі це великий срок), а одне втекло через мою не обачність 🙁 .

клітка
пташині яйця

папуги

хвилясті папуги

попугаи

890 Comments
 1. А як можна дізнатися скільки років мому папугайчику?

 2. підскажіть будь-ласка!у мене хвилястий папужка 7 місяців в магазині сказали що це самець,але я не докінця певна,що це так…у нього воскавиця біла з легким відтінком синього,і ще він постійно цілує маленького медведека…і раз навіть з ним займався тим самим:)я в роздумах він чи вона???

 3. а я,ще забула він вилазить на медведя і треться об нього…а потім своєю дупую треться до медведя ноги:)

 4. юліана
  тут тільки 2 варіанта або він постарів…або захворів заведіть до ветеренара))

 5. у мене була пара хвилястих папуг. самка сьогодні здохла. підкажіть що робити дальше лишити самця самого чи купити йому нову самку

 6. У мене була пара хвилястих попугаїв, разом вони були десь рік.
  Самка недавно втікла(вилетіла в вікно), самець дуже сумував, десь два дня нічого не їв… а тепер змирився, вже навіть співає, правда до людей не йде…От незнаю що робити тепер. купляти йому пару чи нехай буде сам???? Підкажіть будь-ласка…

 7. що робити якщо в молодого попугая вилетіли дві довгі пірїни

 8. скажіть будь-ласка , чи можна стригти нігті папугаям?

 9. надя’, а твiй папуга приручений до рук? якщо нi то спочатку приручи, а потiм докупи.

 10. Привіт, у мене теж є хвилясті папужки, самка на рік старша за самця, частково лагодять між собою, але не можу залишати їх в одній клітці, самка ганяє малого. Недавно помітила що папужка молодший сидить переважно набондючений, напірений, ніби змерз, але в квартирі тепло; і ще, любить залазити під газету (підстилка на днищі клітки), це нормально, чи йому чогось бракує?

 11. як відрізнити самця від самки???

 12. Що робити коли самка викидає яйця?

 13. Привіт всім 🙂
  Маю питання. Папуги-одинаки приручуються стопроцентно? Чи ye випадки, що такого не станеться?

 14. підскажіть чому самка викидає яйця з дуплянки,а також малят!

 15. чому самка викидає яйця з дуплянки,а також малят!

 16. Дорогі однодумці та любителі папуг!!!Допоможіть,будь ласка,мені малят жалко,проте я не ветеринар і в даній галузі досвіду не маю…Що мені робити?Чи самки досвіду не мають, чи це через загибель самця?…

 17. мої папуги чомусь не несуться, а мені б дуже хотілось

 18. Умене є чотири яйця . Я читала ,що через 16-18 днів вони вилупляться .Але проблема в тому ,що пройшло вже 20 днів .ЧОМУ ВОНИ НЕ ВИЛУПЛЯЮТЬСЯ!?

 19. у мого самця проюлеми з дзьобов в нього коло дзьоба

 20. у нього щось з дзьобом я не розумію що мені робити
  ??

 21. Підкажіть будьте добрі що робити? Папуга не ість, не літає, трохи схуд, а основне – трісеться. Симптоми якої хвороби це? Яке лікування?

 22. в мене є пара папуг…хлопчик і дівчинка.через півтора року вона знесла одне яєчко….і сіла на нього….десь через 2 тижні яйця не стало….могла вона зїсти своє яєчко????чи куди воно поділося???

 23. я замітила що у мого папуги лущиться дзьоб і ніс замість голубенького якійть сіровато темний колір та таж лущиться що робити??

 24. я замітила що у мого папуги лущиться дзьоб і ніс . замість голубенького якійть сіровато темний колір що робити??

 25. у мене є папуги пара одному 5 а другій 2 роки.У мене недавно виникла проблема що до того як дівчина лупить, вискубує пір’я, спить на його качелі(у мене дві жердини і одна качелька на якій спить завжди кєша а белла забирає в ного його ж місце)а він бідний нічого зробити не може. бо коли я навчила його буи ручним він міг лизати а от кусати ні. а в неї наоборот вона сильно довбе мене і кєшку. і коли мені її привезли то кєшичка перестав балакати вона кричала. але спочаткувсе було добре.
  які подальші мої дії і що мені можна зробити в цому випадку? (в багаьох сайтах я читала що їх треба посадити по різних клітках і якщо вони будуть просовувати дзьобики один до одного то можна пересадити назад) скажіть будьласка що мені робити!!!

 26. Так, пересадити в різні клітки – ідеальний варіант.

 27. Єдиний симптом – піна з дзьоба?
  Важко щось сказати, не бачачи папуги – скоріш за все харчове отруєння, або стрімка зміна раціону.
  За точнішою інформацією можете звернутися до ветеринара.

 28. ДЯКУЮ..
  а якщо наприклад завелись гризуни, і вклітку залазили (мабуть і корм підїдали) це могло бути причиною якогось певного отруєння,чи якесь зараження?

 29. Підкажіть будьласка в мене є два хвилястих папуги я хочу розводити їх але в мене не виходить. Я купила для них хатинку самка постійно туди залазить але потомства не має. Мені сказали що потрібно зняти хатинку на місяць а потім знов почетити я так і зробила але нічого не змінилося. Допоможіть дайте пораду що до цього.

 30. добрий день !
  підкажіть будьласка що папушка хвиляста несла яїчка що робити длятого треба !!!
  її зараз тільки 2 місяці а самця коли купляти і впускати до неїї щоб вони були разом !
  і самця який вік купляти !
  я її вже поставив хатинку з тирсою !
  відпишіть будьласка в електронну пошту !
  я дуже люблю папушків !!!

 31. добрий день !
  підкажіть будьласка що папушка хвиляста несла яїчка що робити длятого треба !!!
  її зараз тільки 2 місяці а самця коли купляти і впускати до неїї щоб вони були разом !
  і самця який вік купляти !
  я її вже поставив хатинку з тирсою !
  відпишіть будьласка в електронну пошту !
  я дуже люблю папушків !!!

 32. Комментарии | павло – 18.02.2014 @ 11:33

  добрий день !
  підкажіть будьласка що папушка хвиляста несла яїчка що робити длятого треба !!!
  її зараз тільки 2 місяці а самця коли купляти і впускати до неїї щоб вони були разом !
  і самця який вік купляти !
  я її вже поставив хатинку з тирсою !
  відпишіть будьласка в електронну пошту !

 33. Моя самочка схоже з дня на день нестиме яйця, але проблема в тому, що це вперше, їй 3 роки, самця немає з осені. Що мені робити? Шукати терміново самця, чи прийме його вона? Наскільки реальний варіант, що в них складеться пара?

 34. поможіть папугай вона вилитіла через вікно вона мала нестись і не знаєм як ії ловити допоможіть

Leave a Comment

Before you submit form:
Human test by Not Captcha